Projekt 2.a razreda Snalazimo se u vremenu
Autor: Dejan Šiptar, 10. 1. 2022.

Sudjelujući u aktivnostima vezanim uz projekt Snalazimo se u vremenu učenici drugog razreda puno su novog naučili, a i zabavili se.

Na satovima hrvatskog jezika i glazbene kulture čitali su, slušali i pjevali prigodne pjesme. Pjesme i brojalice izvodili su tjeloglazbom i uz pomoć instrumenata. Na satu informatike izradili su digitalni kviz – očitanje vremena na uri. Učenici su izrađivali svoju neobičnu uru. Tako su ure izrađene od kolaž – papira dobile ruke, noge, oči, kape, … Kako bi lakše i brže usvojili nazive mjeseca učenici su izradili didaktički krug. O mjesecima su i istraživali. Upoznali su stare nazive pojedinog mjeseca, a i zašto se pojedini mjesec baš tako naziva. Okušali su se u izradi plakata.

Sve naučeno su iskoristili u izradi razrednog kalendara za 2022. godinu. Na kalendaru su posebno istaknuli uz nedjelje, blagdane i praznike i rođendane prijatelja i prijateljica iz razreda.

Svi učenički radovi svoje su mjesto pronašli na panoima u učionici, a kako je to izgledalo pogledajte klikom na sljedeći link:

Učiteljica Marina Rajski