Što mislite o kurikularnoj reformi?

KAZALIŠTA

UČENIČKI FOND :  3167

NASTAVNIČKI FOND : 1340

AV GRAĐA : 251

E KNJIGA

knjiga  je preuzeta  iz e-Lektire. skole.hr

Priloženi dokumenti:
beaumont ljepoticaizvijer.pdf

E-KNJIGE

Narodne knjižnice

Potraži narodne knjižnice  u svom mjestu i pretražuj njihove e-kataloge na PORTALU NARODNIH KNJIŽNICA

ŠTO ČITATI ?
PUSTOLOVNI ROMANI

Školska knjižnica je knjižno i informacijsko  središte škole, gdje se prikupljaju, obrađuju,selekcioniraju, daju na korištenje knjige, časopisi , neknjižna građa, te drugi izvori znanja i  informacija. Kroz knjižnicu se promiče knjiga i čitanje, potiče učenike na čitanje, osposobljava za samostalno učenje i cjeloživotno učenje,potiče se  istraživački rad, učenje na različitim medijima, organiziraju razne aktivnosti, druženja s književnicima, čitanje priča, kvizovi, radionice, te promiče suradnja s drugim kulturnim, informacijskim i inim ustanovama.

IZRADI VLASTITU KNJIGU KORISTEĆI ALATE NA STORYBIRD.COM

UPUTE ZA KORIŠTENJE : NA MREŽI KNJIŽNICA POTRAŽI KNJIŽNICU OŠ JOSIPA BADALIĆA I PRETRAŽI KATALOG KNJIŽNICE

WEBPAC - Skupni katalog sustava Zaki

E KNJIGA

E knjiga je skraćenica od elektronska knjiga, a to je knjiga koja se distribuira u digitalnoj formi. E knjige se čitaju na računalima pomoću odgovarajućeg programa ( Adobe Reader ili Microsoft Reader) ili na posebnim e čitačima. E knjiga se prvi put spominje 1971. kada se Michael Hart, student u Illinoisu, putem sveučilišne mreže počeo distriburati knjige u digitalnoj formi. To je bio početak projekta koji je Hart poslije nazvao Project Gutenberg. Projekt se zalaže za kreiranje elektronskih verzija književnih djela u jevnom domenu i njihovo besplatno distibuiranje putem interneta i ima veliku zaslugu za širenje i popularnost e knjige.

Dok u svijetu tržište e knjige raste , u Hrvatskoj je tek u povojima.Postoje specijalizirane knjižare na hrvatskom tržištu putem kojih je moguće kupiti e knjige : Vip knjižara i Planet9.