Terenska nastava - Coprnjasti put
Autor: Damir Adamović, 4. 6. 2024.

Učenici 1.-4.r, u srijedu, 29.5.2024. posjetili su Sekirišće.
Udruga za promicanje narodnih običaja, starina, priča i legendi 'Coprnjaki i coprnice' iz Sekirišća već godinama organizira šetnju - poučnom stezom 'Coprnjasti put' kako bi nas upoznala sa starim običajima i legendama ovog kraja. Tako smo i mi obišli cijelu coprnjastu - šumsku stazu, kušali čarobne napitke i coprnjastu juhu- u kojoj su učenici tražili vještičin zub, te odigrali nekoliko starinskih natjecateljskih igara poput gađanja lukom i strijelom, jahanja na metli, piljenja drva, hodanja po balvanu, gađanje u metu, i još niz drugih zabavnih igara. Posjetili smo i  zagorsku klet glumca Adama Končića - u kojoj im je on čitao stihove na kajkavskom narječju. Bilo je veoma zabavno. Izlet je završio ručkom i plesom u disku – RUŽIONI - usred bijela dana.

Galerija slika