Poštovani,
Ovim putem pozivamo Vas na radionicu ŠARANJE PISANICA VOSKOM koja će se održati 17. travnja 2025. godine u 18:00 u Muzejskoj čuvaonici (Stara škola, Ulica braće Radić 5) u Dubrovčaku Lijevom!
ŠTO JE POTREBNO?
Za uspješan rad potrebna nam je dobra volja te par komada kuhanih ili ispuhanih jaja (po osobi).
ŠTO ĆEMO RADITI?
Ukrašavanje pisanica voskom je tehnika koja je dugo prisutna na našem području, a izvodi se pisanjem/šaranjem po jajetu pomoću pisaljke koju umačemo u pčelinji vosak. Između svakog šaranja jaje se ubacuje u anilinsku boju za pisanice, redom od svijetlije prema tamnijoj. Kada na kraju otopimo i skinemo vosak dobijemo prekrasno pisano jaje na kojem se otkriju motivi koje smo šarali.
Voditeljica radionice: Silvija Kantolić, Muzej Moslavine Kutina
KAKO SUDJELOVATI?
Broj mjesta na radionicama je ograničen i prijave su obavezne. Prijaviti se možete na 091 7283 742 , info@muzejivanicgrada.hr ili porukom preko Facebooka.
*Radionice su za djecu i odrasle. Za predškolsku djecu potrebna je roditeljska pratnja.