Datum objave: 16. listopada 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Započinje Heureka! – ciklus edukativnih i kulturnih aktivnosti djece predškolske dobi i djece I. do IV. razred osnovne škole na području Ivanić-Grada

U studenom 2024. godine ​započinje Heureka! – ciklus edukativnih i kulturnih aktivnosti djece predškolske dobi i djece I. do IV. razred osnovne škole na području Ivanić-Grada.

Projekt se provodi uz financiranje Ministarstva demografije i useljeništva, a Grad Ivanić-Grad je na natječaju ostvario sufinanciranje u iznosu od 40.700,00 eur u šk. godini 2024/2025.

Radionice su besplatne za polaznike i moći će se prijaviti putem Google obrasca od 15.10. – 25.10.2024. godine.

Link za prijavu:

Radionice će se provoditi na četiri lokacije:

• Učenički dom Ivanić-Grad,
  • Spomen dom Alojz Vulinec,
  • Društveni dom Posavski Bregi,
  • Društveni dom Caginec

Radionice su prostorno disperzirane s ciljem uključivanja što većeg broja djece u gradskim kvartovima gdje djeluju odgojno-obrazovne ustanove.

Za djecu školske dobi radionice će se organizirati subotom, a za djecu predškolske dobi četvrtkom.

Po završetku prijava roditelji će dobiti obavijest na email o rasporedu održavanja radionica, satnici i provoditeljima aktivnosti.

Radionice započinju za djecu predškolske dobi u četvrtak, 7.11., a za djecu školske dobi u subotu, 9.11.

Za učenike I. do IV. razreda:

1. Dramski i scenski izričaj

1. Dramske i cirkuske radionice, siječanj – kolovoz

Siječanj 2025. – Kolovoz 2025.

2. Umjetnost kroz digitalni izričaj

1. Digitalne tehnike ilustriranja – studeni, prosinac

2. Stop animacija – siječanj, veljača

3. Tehnika snimanja i obrada videa – ožujak, travanj

4. Fotografija – svibanj, lipanj

3. Umjetnost u rukama

1. Rad s glinom – studeni – siječanj

2. Izrada nakita – veljača – travanj

3. Izrada land arta – svibanj, lipanj

Za djecu predškolske dobi

1. STEM radionice

Studeni 2024. – Lipanj 2025.

Cilj provedbe radionica je smanjenje geografske i socijalne isključivosti, razvoj fine motorike, kreativnosti i digitalnih vještina. Radionice doprinose aktivnom uključivanju djece unutar gradskih sredina u kojima žive, jačanje socijalnih vještina.

Cjelokupnim projektom se želi osigurati dostupnost i priuštivost aktivnosti za djecu predškolske dobi i djecu od I. do IV. razreda osnovne škole kako bi se pružila podrška roditeljstvu kroz smanjenje financijskog tereta roditelja koji su suočeni s mnogobrojnim troškovima vezanim za odgoj i obrazovanje.

Terenska nastava 5. – 8. razreda u Đurđevac

U utorak, 15.10.2024. učenci 5., 6., 7. i 8. razreda u sklopu terenske nastave posjetili su grad Đurđevac, utvrdu Stari grad, zoološki vrt i Posjetiteljaki centar.  Nakon ručka prošetali su geografsko-botaničkim rezervatom Đurdevačkim pijescima te nakon toga posjetili...