Nastavljamo odgovorno i uspješno
Autor: Dejan Šiptar, 10. 11. 2020.

Mjesec hrvatske knjige naši su učenici, između ostalog, obilježili sudjelovanjem na Nacionalnom kvizu za promicanje čitanja koji ove godine nosi naziv Istraživači planeta Z. Zadatak učenika bio je proučiti ponuđene provjerene online izvore informacija te zatim odgovoriti na pitanja. Kviz su rješavale učenice Gabrijela Zahalka i Petra Kovčo iz 5.a razreda te učenici Vito Lovreković iz 6.a razreda i Matija Dončić iz 6.b razreda pod mentorstvom učiteljica Hrvatskog jezika –  Danijele Juren i Antonije Bratić.

Učenik Matija Dončić našao se na Popisu pobjednika u školskim i narodnim knjižnicama u Hrvatskoj i dijaspori te time ostvario mogućnost sudjelovanja u izvlačenju glavne i utješnih nagrada. Glavna nagrada je tablet Lenovo Tab E8, kao i šestomjesečni program Brzo čitanje i mudro učenje. Završna se svečanost, zbog epidemiološke situacije, neće održati kako je planirano, već će se izvlačenje dobitnika nagrada snimiti ranije i objaviti na službenoj stranici Nacionalnog kviza u predviđenom terminu – 13. studenog 2020.

Matiji želimo svu sreću prilikom izvlačenja nagrada!