Čitanjem do zvijezda
Autor: Dejan Šiptar, 10. 12. 2018.

U našoj školskoj knjižnici ove godine je po prvi puta održano natjecanje Čitanjem do zvijezda. Cilj natjecanja je poticanje učenika na čitanje s razumijevanjem i razvijanje ljubavi prema čitanju.

Ove školske godine učenici su odgovarali na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Julijana Matanović - Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom
  2. Jasminka Tihi-Stepanić - Ljeto na jezeru Čiču
  3. Erich Kästner – Blizanke

Prema navedenim književnim djelima, tema ovogodišnjega natjecanja je Ljeto priča priče.

Na školskom natjecanju koje se održalo 6. prosinca,sudjelovalo je pet učenica od 5. do 7.

razreda. Najbolje rezultate imale su učenice: Lorena Bokun, 5.b, Sara Rajter i Petra Tupek, 7.b razred.Iz kreativnog dijela natjecanja, učenica Paola Špoljarec, 6.a razred predstavit će svoj plakat Ljeto priča priče na županijskoj razini natjecanja.

Čestitamo djevojkama i puno sreće u nastavku!