OBAVIJEST - OPĆA UREDBA O ZAŠTITI OSOBNIH PODATAKA
Autor: Martina Novak, 25. 5. 2018.

General Data Protection Regulation (GDPR) je direktiva Europske unije koja donosi najveće i najvažnije promjene u regulaciji osobnih podataka. Opća uredba o zaštiti osobnih podataka primjenjuje se od danas, 25.svibnja 2018. Odnosi se na sve organizacije pa tako i na školske ustanove.Direktiva određuje da sve organizacije u svakom trenutku moraju znati gdje su koji podaci te u koju svrhu se smiju koristiti. Isto tako, u slučaju da netko odluči povući privolu za korištenje njegovih osobnih podataka, organizacije moraju biti u mogućnosti učiniti to u zadanom roku.

Temeljem navedene direktive, s web stranice škole smo bili dužni ukloniti određene podatke za koje ne posjedujemo privole za objavljivanje. Ukoliko netko uoči podatke na web stranici škole za koje smatra da su osobni podaci i želi da se oni uklone, neka se javi na mail adresu škole: ured@os-jbadalica-graberjeivanicko.skole.hr.