Posjet Vukovaru
Autor: Dejan Šiptar, 5. 12. 2017.

Učenici osmih razreda naše škole sudjelovali su u dvodnevnom projektu „ Posjet osmih razreda Vukovaru“. Dana 30.11. i 1.12. posjetili su grad Vukovar -simbol Domovinskog rata, otpora i borbe za samostalnost Republike Hrvatske. Svrha projekta je upoznavanje vrijednosti Domovinskoga rata i važnost Bitke za Vukovar.

Učenici su sa svojim razrednicama posjetili memorijalne lokalitete: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčara, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put - „Put spasa“, Mjesto sjećanja -Vukovarsku bolnicu '91, MCDR Vukovar -bivšu vojarnu 204. VU brigade i Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata u Vukovaru.

U Memorijalnom centru Domovinskoga rata odslušali su i predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Učenici su obišli i Gradski muzej Vukovar te Muzej Vučedolske kulture. Imali su i slobodno vrijeme koje su iskoristili za šetnju gradom, a u večernjim satima bili su u disku gdje su se družili i plesali s učenicima ostalih škola.

Školom mira završen je dvodnevni posjet Vukovaru. Svrha posljednjeg predavanja je da učenici svojim domovima iz Vukovara odnesu poruku mira i nenasilja. Naši učenici Anamarija Kušić i Gvido Maskalan sudjelovali su i u kvizu znanja na kojem su osvojili treće mjesto.

Foto-galerija