Kazališna predstava Kako je Potjeh tražio istinu
Autor: Dejan Šiptar, 27. 11. 2017.

U petak, 24. studenoga 2017. dio učenika od 5. do 8. razreda pogledao je kazališnu predstavu Kako je Potjeh tražio istinu u velikoj dvorani Doma kulture u Ivanić-Gradu kojom je Gradska knjižnica Ivanić-Grad obilježila 140 godina svoga djelovanja.

Predstava je nastala u produkciji Kazališta Hotel Bulić prema tekstu istoimene bajke iz zbirke Priče iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić kojima je ona stekla svjetsku slavu. Režirala ju je Senka Bulić, a u predstavi glumi jedan glumac - splitski pjevač Luka Nižetić koji je utjelovio sve likove.

Iako su Priče iz davnine objavljene daleke 1916. godine, tema bajke Kako je Potjeh tražio istinu i danas je aktualna, a Luka Nižetić uz zanimljiv glazbeno-dramski izričaj uspio nas je potaknuti na razmišljanje kako ljudska pohlepa i zaslijepljenost materijalnim stvarima odvlače čovjeka od velikih životnih istina i duhovnih vrijednosti.