Susret s piscima
Autor: Dejan Šiptar, 14. 11. 2017.

Dana 9.11. 2017. u našoj su Školi gostovala dva pisca: hrvatski pisac Ratko Bjelčić i slovenski mu kolega Goran Gluvič. Ratko Bjelčić stavio se u ulogu domaćina i intrvjuista oblikujući pitanja tako da publika može doznati ponešto i o njegovu radu dok su odgovori Gorana Gluviča poslužili kao usporedba književnog rada tih dvaju pisaca.

Pozornost publike, koju su činili učenici 5.a i 6.a, uspjeli su pridobiti dvjema svevremenskim temama: nogometom i ljubavi, a ujedno i predstaviti knjige s tom tematikom: Šutiranje glavom (Brcanje z glavo) Gorana Gluviča i Derbi Ratka Bjelčića.

Susret je završio u šaljivom ozračju – pričanjem viceva (koji su također jedna književna vrsta). Naši učenici uspjeli su nasmijati i uveseliti svoje goste te im na taj način zahvaliti za posjet.