Učenici Osnovne škole Josipa Badalića u posjetu Tehničkom muzeju Nikola Tesla i Kazalištu Exit
Autor: Dejan Šiptar, 13. 11. 2017.

U sklopu terenske nastave, koja je daleko zanimljivija od sjedenja u učionici,  učenici predmetne nastave su 7. studenoga dan proveli u našem glavnom gradu.

U pratnji svojih učitelja,  posjetili su Tehnički muzej, gdje su podijeljeni u grupe razgledali kabinet Nikole Tesle - transformaciju energije, rudnik i prometna sredstva.  Zaključili su da je najviše zanimanja izazvao obilazak kabineta Nikole Tesle i da je održano poučno i zanimljivo predavanje uz prezentaciju njegovih  izuma. Vidjeli su i dosta starih automobila, zrakoplova i strojeva.

Učenici su nakon toga u Teatru Exit u Ilici pogledali predstavu Pola-pola.

Predstava govori o djevojčici Niki koja ima 12 godina i prolazi kroz razvod braka svojih roditelja. Andrija je njezin prijatelj i najveća podrška i utjeha. I Andrijini roditelji su se već dva puta razveli pa opet pomirili, uvijek iz istih razloga – „za njegovo dobro“.

Osim što predstava problemski pristupa temi razvoda braka iz perspektive djece, uz obiteljske probleme,  Nika se mora nositi i s vlastitim sazrijevanjem. Predstava kroz bučnu punk glazbu prenosi i snažnu poruku o ljubavi.

Nakon završetka predstave, organiziran je okrugli stol gdje su učenici razgovarali s glumcima, postavljali pitanja, iznosili svoja mišljenja i stavove.
U razgovor su se od naših učenika uključili Lucija Dragosavac i Marin Iveljić iz 6. a te Marija Ferinović iz 7.a razreda.

Na kraju smo išli u McDonalds gdje smo se počastili i još malo podružili.

Foto-galerija