Ratovi zvijezda u Lisinskom i MSU
Autor: Dejan Šiptar, 4. 5. 2017.

Posljednjega dana nastave, prije odlaska na proljetne praznike, učenici 5.-8. razreda posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog u sklopu Tjedna glazbe za mlade. Poslušali smo prepoznatljivu glazbu iz poznatog serijala Ratovi zvijezda. Možemo slobodno reći da je jedan od razloga velike popularnosti filma i glazba, čiji je autor John Williams. Osim Zagrebačke filharmonije na sceni su bili i princeza Leia i Han Solo, likovi iz filma, kojima su se pridruživali i ostali likovi. Vrhunac je svakako bio Darth Vader, glavni zlikovac iz filma koji se prošetao među publikom.

Nakon koncerta, uputili smo se u Muzej suvremene umjetnosti. Učenici su imali priliku vidjeti stalni postav Muzeja i naučiti kako je svrha suvremene umjetnosti prvenstveno potaknuti ljude na razmišljanje, šokirati ih, a ne samo prikazati lijepu stranu života kako su umjetnici nekad radili.

Foto-galerija.