Izvanučionička nastava u Rijeci
Autor: Dejan Šiptar, 4. 5. 2017.

U srijedu, 26. travnja 2017., u pratnji svojih razrednika i učiteljice vjeronauka, učenici 7. i 8. razreda posjetili su Rijeku.  Prva destinacija bila je Trsat- poznato hodočasničko središte gdje se štuje Gospa Trsatska, kraljica Jadrana.  Razgledali su i crkvu te Trsatsku gradinu s koje se pruža vrlo slikovit pogled na grad Rijeku.  Nakon šetnje perivojem, Stubama Petra Kružića su se spustili do središta grada gdje su se na mostu susreli s rijekom Rječinom koja teče kroz grad.

Učenici su potom pažljivo slušali kratka predavanja o katedrali sv. Vida koja je jedina barokna rotonda u Hrvatskoj i Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca.  Poslije slobodnog vremena uputili su se u Astronomski centar  gdje su pogledali dokumentarni astronomski klasik Pogled na planete i upoznali svaki planet pojedinačno te njihove prirodne pratitelje.

Učenici su se vratili iz Rijeke veseli, zadovoljni  i puni dojmova.

Foto-galerija.