Prvenstvo osnovnih i srednjih škola u Sudoku 2022.
Autor: Dejan Šiptar, 27. 12. 2022.

Ove godine učenici naše škole prvi put su se uključili u Sudoku prvenstvo kojeg organizira Hrvatska Mensa u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Školsko natjecanje održano je 4. studenoga 2022. u 12:00h. Na natjecanje su se prijavili učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda u kategoriji Bistrići:

2.a – Tea Bečić, Marija Komšo i Nea Tkalčić

3.a – Tara Hawa Balde, Tomislav Dabac, Stjepan Hanžek, Gloria Jelača i Marijan Šimić

4.a – Mihael Bartolić, Andrija Cundić, Anto Komšo, Matej Kruljac, Matea Razum i Vid Vuković.

Svi učenici bili su za prvi put uspješni u rješavanju Sudoku, a posebno su se istaknuli Tomislav Dabac, Gloria Jelača i Stjepan Hanžek koji su pozvani na regionalno natjecanje.

Regionalno natjecanje održano je 26. studenog u Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Velikoj Gorici. Ekipno su u regiji Zagreb učenici postigli 27. mjesto. Pojedinačne rezultate moguće je pogledati na službenoj stranici natjecanja:

Bila je to zadnja razina za naše natjecatelje, jer u kategoriji Bistrići učenici se ne pozivaju na državnu razinu. Velika pohvala svim sudionicima na sudjelovanju i uspješnosti u prihvaćanju ovog novog izazova.

Jasna Serdar