Abeceda interneta
Autor: Dejan Šiptar, 1. 12. 2022.

Učenici 5. a i 5. b razreda su 29. studenog 2022. gledali multimedijalnu predstavu "Abeceda interneta", uz interakciju uživo sa glumcima Anom Vilenicom i Tomislavom Krstanovićem. Predstava je održana u dvorani Pučkog otvorenog učilišta u Ivanić-Gradu, a nastala je u produkciji Udruge “Fun Da Mental” uz podršku Agencije za elektroničke medije i Ministarstva kulture i medija RH te Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva obrazovanja RH.

"Abeceda interneta" multimedijalna je izvedba koja na interaktivan  način osvještava djeci u predadolescenciji i ranoj adolescenciji opasnosti, zamke, ali i prednosti korištenja interneta. Kroz pet video klipova  u predstavi se obrađuju teme: kratka povijest interneta, cyberbulling, krađa identiteta, “like“ i osobna vrijednost te "fake news". Putem predstave se lako i kreativno komunicira s djecom, educira ih se odgovornom ponašanju na internetu te se, nakon odgledanog sadržaja, otvara prostor za dijalog s učenicima, koji su svojim aktivnim sudjelovanjem izvedbu učinili još poučnijom i zanimljivijom.

Hvala POU te izvođačima Ani Vilenici i Tomislavu Krstanoviću!

Marija Pejić, socijalna pedagoginja