Izvanučionička nastava - grad Sisak
Autor: Dejan Šiptar, 14. 11. 2022.

11.studenog su učenici 3.a i 4.a bili na izvanučioničkoj nastavi u Sisku.
U pratnji  ravnateljice i svojih učiteljica učenici su autobusom otputovali u Sisak.
Tamo nas je na autobusnom kolodvoru dočekao naš vodič gospodin Marijan.
Iako je bilo maglovito i prohladno nije nam bilo teško pješačiti Siskom i slušati zanimljive priče o prošlosti toga grada.
Posjetili smo Holandsku kuću( centar industrijske baštine),tamo se odmorili,jeli,kupovali suvenire i oblikovali iz papira tradicionalne sisačke čamce šiklje.
Nakon toga smo posjetili arheološki park Siscia in situ i Gradski muzej Siska,razgledavali postav muzeja i kupili još poneki suvenir.
Zatim smo se ukrcali na  turistički brod Juran i Sofija i krenuli na kružnu plovidbu od Malog kaptola do Starog grada i nazad.
 Vozeći se rijekom Kupom pristali smo kod Starog grada,utvrde koju smo posjetili samo izvana jer je zbog oštećenja u potresu onemogućeno  razgledavanje unutrašnjosti.
Zahvalili smo našim ljubaznim domaćinima na gostoprimstvu i zadovoljni,sretni i pomalo umorni krenuli kućama.

Učiteljica Mira Canjek