Trsat
Autor: Dejan Šiptar, 24. 10. 2022.

12.10. učenici 5. – 8. razreda bili su na izvanučioničkoj nastavi u Rijeci.

U pratnji svojih razrednika, soc. pedagoginje i vjeroučiteljice  posjetili su središte Primorsko- goranske županije. U Astronomskom centru Rijeka kroz edukativna predavanja i film saznali su o nastanku planeta, o asteroidima, meteoritima te ostale zanimljivosti iz područja astronomije i fizike.

Stručni voditelji učenike su poveli u razgledavanje grada, upoznali ih sa znamenitostima, ispričali im o povijesti grada te o geografskoj strukturi Rijeke.

Obilazak Rijeke završio je posjetom najstarijem Marijanskom svetištu u Hrvatskoj Trsatu s kojeg se pruža prekrasan pogled na  grad, a posjetio ga je i sam papa Ivan Pavao II. u svom pastoralnom pohodu Hrvatskoj 2003. godine.

Foto-galerija