ISTRAŽUJEMO POPUT ZNANSTVENIKA I ZNANSTVENICA
Autor: Dejan Šiptar, 17. 11. 2021.

Razredni projekt 3.a

Učenici 3.a su baš na Međunarodni dan izumitelja počeli ostvarivati ishode projekta Istražujemo poput znanstvenika i znanstvenica. Toga dana smo saznali puno toga o hrvatskim izumiteljima koji su svojim inovacijama uljepšali hrvatsku i svjetsku svakodnevicu.

Također smo upoznali i mnoge dječje izume kao i  izume koje su poznati izumitelji stvarali u dječjoj dobi.

Na satu Vjeronauka učenici su istraživali zanimljivosti o znanstvenicima – vjernicima, a saznali su ponešto i o odnosu vjere i znanosti.

Na satovima Prirode i društva, Hrvatskog jezika te Likovne kulture proučavali su, izvodili pokuse, smišljali svoje vlastite izume, slikali i sve to jedni drugima uspješno pokazivali.

Naš smo projekt priveli kraju 12. studenog izlažući i opisujući svoje vlastite izume.

Sve opisano nalazi se u videozapisu na poveznici https://drive.google.com/file/d/1OGyOre1quZej5rI_RGhZdyGW-5VDn0ed/view?usp=sharing

Mi smo uživali stvarajući, a vas pozivamo da pogledate.

Učiteljica Mira Canjek

Foto-galerija